Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 необхідних речей, які повинні бути на контейнеровозі

Контейнеровози, або шасі для перевезення морських контейнерів, широко використовуються не тільки у портовій логістиці, а й активно впроваджується у сферу автоперевезень загалом. Оскільки значно прискорює процес доставки та знижує її собівартість.

В Україні контейнеровози використовують у різних галузях, проте сам по собі морський контейнер — це просто величезний металевий ящик. Аби зробити перевезення, завантаження та розвантаження контейнерів швидшим, безпечнішим та ефективнішим, не завадить мати декілька корисних аксесуарів.

Які аксесуари для контейнеровозів найкорисніші

Контейнери можуть використовуватись як причіп, напівпричіп, як знімна або постійна надбудова на вантажівці. Або як об’єкт перевезення на шасі, що трапляється найчастіше. Як би не використовувались контейнери, аксесуари, що згадані нижче, будуть безумовно корисними.

Рампи для контейнерів

1. Пандуси для контейнера

Рампи для контейнерів полегшують та прискорюють завантаження та відвантаження. Це спеціальні пристрої, які роблять простішим заїзд навантажувача у контейнер, роблячи його підлогу на одному рівні з майданчиком, коли контейнер знято з шасі. 

Зазвичай вони мають стандартні розміри за шириною, проте за висотою можуть регулюватись, що дозволяє завантаження без демонтажу контейнера з шасі.

Запірна система вантажу

2. Запірні системи, замки

Вантаж повинен бути у безпеці. Тому окрім штатних запірних систем, потрібно передбачити встановлення додаткових. Зазвичай контейнери комплектуються поворотними ручними запірними механізмами, хоча у продажу серед запчастин для вантажівок є й напівавтоматичні і навіть автоматичні замки з сервоприводом.

Найдешевший варіант — ручний поворотний замок з можливістю одночасної фіксації контейнера на платформі або шасі. Він приварюється або прикручується до рами шасі та блокує як двері контейнера, так і сам контейнер на платформі.

Подовжувач шасі для контейнера вантажівки

3. Подовжувач шасі

Візок-подовжувач дозволяє перевозити контейнери різного розміру однією вантажівкою. Коли контейнер перевищує дозволену довжину завантаження вантажівки конкретної моделі, встановлюється подовжувач шасі, який сприймає частину навантаження від контейнера, обладнаний системою фіксації, підвіскою та світлотехнікою аналогічною з тими, що використовуються на автомобілі.

Система відстеження контейнера

4. Система відстеження контейнера

Існує маса систем відстеження вантажу, але найдешевша, найбезпечніша та найнадійніша — система GPS-відстежування. Вона потребує встановлення на вантажівку GPS-трекера, який передає сигнал на ресивер, що своєю чергою зв’язаний з супутником.

Таким чином можна віддалено прослідкувати маршрут контейнера та встановити точне місце знаходження вантажівки у реальному часі. В Україні є багато компаній, що пропонують цю послугу, вона цілком доступна та має масу опцій залежно від потреб водія або автопарку.

5. Камери заднього виду та сенсори

Практично всі сучасні вантажівки вже обладнано системами спостереження та відстежування сліпих зон або кругового огляду. Для деяких це опція, для деяких це стандартне обладнання. 

Якщо вантажівка не нова, вкрай бажано встановити таку систему, адже вона запропонує низку переваг:

  • безпека руху та безпека вантажу;
  • краща оглядовість та менша ймовірність аварії або пошкодження контейнера;
  • захист від зловмисників у реальному часі, прямо на ходу водій може контролювати стан контейнера та замків з можливістю відеофіксації та збереження кадрів на тимчасовий носій аналогічно з відеореєстратором.

Камери та датчики доступні на ринку запчастин для вантажівок та легко можуть бути встановлені власноруч за лічені хвилини.

Залишити коментар