Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

єЧерга: що потрібно знати водіям вантажівок?

Робота над створенням електронної черги для вантажівок в пунктах пропуску велась декілька років. Протягом цього періоду виникали труднощі, пов’язані  з міжнародним регулюванням. Проте всі вони були вирішені у 2022 році. Результатом цього став запуск єЧерги в одному з пунктів пропуску на кордоні з Польщею. 

Як та чому був створений новий проєкт єЧерга? 

Дата запуску сучасного та зручного сервісу – 12 грудня 2022 року. Для впровадження програми єЧерга обрали один з пунктів пропуску на кордоні з Польщею – «Ягодин – Дорогуськ». Цей вибір був невипадковим: саме тут зазвичай були дуже великі черги з вантажівок. Від моменту блокування українських портів така тенденція спостерігалася на багатьох напрямках. 

Проте в «Ягодин – Дорогуськ» ситуація була найскладніша. Коментарі з цього приводу надав Мустафа Наєм, заступник міністра інфраструктури України. Він наголосив, що єЧерга не призначена для вирішення проблеми існування черг в цілому, а лише допомагає впорядкувати їх. 

Основна мета сервісу – забезпечення зручного перетину кордону. На це вказують всі його особливості: 
 • відсутність плати за користування (система не стягує жодних платежів в процесі запису в чергу);
 • простий доступ (реєстрація в електронну чергу відбувається на офіційному порталі: echerha.gov.ua);
 • можливість стеження за проходженням черги на сайті у відкритому режимі
 • Що потрібно знати водіям вантажівок про єЧергу

  Окрім цього водії, які зареєструвалися в електронній черзі, отримуватимуть інформацію про приблизний час проходження кордону. При чому йдеться про будь-яку локацію та відсутність прив’язки до конкретної сервісної зони. 

  Нові умови вже оцінили сотні водіїв, та навіть деякі користувачі порталу Autoline .  

  Чому єЧерга не запрацювала раніше? 

  Це питання достатньо доречне, оскільки запуск проєкту уряд планував ще в грудні 2021 року. Мета його була ідентична – можливість бронювання комфортного часу для проходження кордону. Більше того, паралельно законодавці розробляли плани модернізації пунктів пропуску, щоб покращити якість обслуговування. 

  Проте в той період існувало достатньо багато перешкод на шляху до реалізації проєктів, особливо єЧерги, зокрема:
 • закритий формат баз даних у Держмитслужбі;
 • відсутність єдиної регуляторної взаємодії між прикордонниками та Держмитслужбою.
 • Ці труднощі знайшли вирішення після проведення спеціалізованого форуму (Re:Open Zakarpattia 2022), на якому Мустафа Наєм наполіг на необхідності впровадження спільного контролю на митницях, що розташовані на кордоні з Польщею. 

  Як зареєструватись в єЧерзі? 

  Головною ціллю розробників електронної черги було створення максимально зручного та інформативного сервісу, який став би корисним для водіїв вантажівок. Для цього вони розробили проєкт, доступний на  сайті www.echerha.gov.ua

  Щоб записатись в електронну чергу, водію потрібно лише заздалегідь пройти просту реєстрацію. По завершенню процедури він отримає повідомлення від системи, у якому буде вказаний орієнтовний час перетину кордону з Польщею. За додатковою інформацією можна звернутися за номером: +38 (044) 334 4304. 

  Які перспективи у проєкту? 

  Після успішного запуску єЧерги розробники розглядають можливість використання сервісу в інших пунктах пропуску. Ідеться про Ягодин (Волинська область), Краківець (Львівська область), Чоп (Закарпатська область) та Ужгород. Найбільш реалістичною є можливість запуску проєкту на Закарпатті, оскільки тут є майданчики для очікування вантажівками своєї черги. Загалом єЧерга є серйозним кроком до розбудови західного кордону та інтеграції з країнами ЄС. 

  Для яких типів вантажівок підходить єЧерга? 

  Проєкт не вносить зміни в існуючий порядок. Скористатися ним можуть всі водії вантажівок, які раніше перетинали кордон звичайним способом, без електронної черги. Наприклад, це можуть бути водії фургонів, ізотремічних і тентованих вантажівок, цементовозів, борошновозів та інших транспортних засобів такого типу. 

  Поки єЧерга набирає обертів, пропонуємо поповнити автопарк техніки новими або вживаними вантажівками, ознайомитися з ними можна на порталі Autoline.  

  Залишити коментар