Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Фура як бізнес — скільки можна заробити на вантажоперевезеннях

Фури часто використовують як основу для бізнесу у сфері вантажоперевезень. Цей вид підприємництва може бути прибутковим, особливо в країнах із розвиненою логістичною інфраструктурою. У цій статті ми розповімо, скільки можна заробити на своїй фурі, що потрібно враховувати під час складання бізнес-плану і як вибрати надійний автомобіль для перевезень.

Загальна інформація про бізнес

Вантажоперевезення як бізнес — рентабельні та вигідні, але вимагають високих початкових витрат і врахування конкуренції. Розуміння попиту в регіоні допоможе розробити прибуткову стратегію. Також важлива організація довгострокових відносин із клієнтами, щоб забезпечити стабільний потік замовлень. 

Робота на себе в цьому бізнес-секторі має такі переваги:

 • самостійне планування часу та робочого графіка;
 • зі збільшенням обсягу вантажів, що перевозяться, і досвіду можна отримувати значний і регулярний прибуток;
 • стабільний попит на послуги в умовах розвитку виробництва і товарообігу.

Які характеристики авто важливі

Для успішного бізнесу на вантажоперевезеннях важливо враховувати низку характеристик транспортного засобу, які можуть вплинути на ефективність і конкурентоспроможність. Нижче представлено ключові характеристики, на які слід звертати увагу під час вибору фури:

 1. Вантажопідйомність. Для того, щоб відповідати будь-яким запитам клієнтів, важливо підібрати техніку, яка здатна перевозити різні типи вантажів: від легких до важких.
 2. Надійність і зносостійкість. Транспортний засіб має витримувати тривалу експлуатацію без серйозних поломок, що заощадить витрати на ремонт і обслуговування.
 3. Економічність витрати палива. Вибір економічної моделі знижує паливні витрати і, таким чином, впливає на прибутковість бізнесу.
 4. Зручність і безпека для водія. Вибирайте фуру з сучасними системами безпеки і комфортними умовами для водія.
 5. Розміри та конфігурація кузова. Для різних видів вантажів потрібен фургон з достатнім об’ємом кузова і зручною конфігурацією.
 6. Технічні характеристики. Враховуйте потужність двигуна, тип трансмісії, особливості підвіски і гальмівної системи. Ці параметри впливають на прохідність, керованість і на те, скільки коштує фура. У цьому випадку краще не заощаджувати, щоб не зіткнутися з проблемами, які перешкоджатимуть розвитку бізнесу і клієнтської бази.

Що слід врахувати під час планування бізнесу

Як і будь-який інший, бізнес вантажоперевезення вимагає врахування ключових аспектів для розвитку і безперебійної роботи:

 • визначте попит на вантажоперевезення в регіоні, вивчіть конкурентів і визначте свої переваги;
 • вирішіть, який варіант послуг будете надавати: по місту, міжнародні, локальні тощо;
 • розгляньте спеціалізацію в перевезенні певних вантажів. Наприклад, швидкопсувних, негабаритних тощо;
 • вивчіть вимоги до оформлення, ліцензування та реєстрації вантажоперевезень у регіоні;
 • розробіть бізнес-план із витратами, прогнозом доходів і витрат, стратегією ціноутворення тощо;
 • забезпечте страхування відповідальності, вантажу і транспорту;
 • вивчіть можливості фінансування для придбання вантажівки або парку машин, враховуючи потреби бізнесу.

Одна з головних складових — фінансова. Давайте розглянемо, у скільки обійдеться купівля хорошого тягача і причепа, а також інші витрати.

Наприклад, DAF XF 105 460 2012 року з пробігом 920 км коштує приблизно $25 000. Орієнтовна вартість напівпричепів до цього тягача — $7500. До статті витрат включаємо близько $500 на оформлення і $1500 на ремонт. Як правило, вживана техніка потребує заміни деяких витратних матеріалів і дрібних ремонтних робіт. Разом: $34 500.

Пошук клієнтів і напарника

Для пошуку клієнтів встановіть контакти в індустрії вантажоперевезень, відвідуйте заходи, беріть участь у логістичних форумах для розширення мережі контактів. Розробіть інформаційні буклети, візитки, соцмережі та веб-сайт, щоб представити послуги клієнтам. Розгляньте можливість співпраці з логістичними компаніями, транспортними біржами та платформами, де є доступ до більшої кількості замовлень.

Під час надання послуг на великі відстані не обійтися без напарника. Зверніться до спільнот перевізників, використовуйте форуми та портали, відвідуйте галузеві конференції, семінари та виставки, де висока ймовірність зустріти потенційного партнера.

Як можна зекономити

На те, скільки приносить фура на місяць, частково впливає вміння економити, але не на шкоду якості послуг, комфорту та безпеці. У цьому бізнесі є кілька способів економії коштів:

 • плануйте оптимальні маршрути, об’єднуйте кілька замовлень в одне, щоб скоротити витрати на паливо і час у дорозі;
 • подбайте про навички ефективного водіння для зниження зносу ТЗ і витрат на ресурси (паливо, витратні матеріали тощо);
 • підтримуйте в хорошому стані авто, щоб уникнути дорогих ремонтів і збоїв у роботі.

Де можна розміщувати інформацію про свої послуги

Крім власного сайту і соціальних мереж, власники бізнесу розміщують інформацію на інших платформах, використовують маркетингові інструменти та матеріали:

 • дошки оголошень, транспортні портали та логістичні біржі;
 • інтернет-майданчики, наприклад Autoline, де можна розмістити оголошення про послуги, придбати техніку, взяти її в оренду, знайти необхідні запчастини тощо;
 • інформаційні розсилки та презентації потенційним клієнтам електронною поштою;
 • друковані та цифрові рекламні матеріали (брошури, банери, візитки тощо).

Скільки можна заробляти на своїй фурі

Точно розрахувати, скільки приносить фура на місяць, неможливо, тому що все залежить від маршруту, авто, вантажу тощо.

Пропонуємо поцікавитися середніми цінами на послуги вантажоперевезення за маршрутом, що вас цікавить. Потім помножити на два — так ви отримаєте вартість маршруту туди і назад. А також на кількість планованих перевезень на місяць, наприклад, чотири рейси один раз на тиждень туди і назад.

Від отриманої суми віднімаємо витрати на паливо, офіс, податки, оплату доріг, а в різних країнах свої тарифи, і зарплату водія у вашій країні.  Але враховуйте також специфіку в окремих сегментах вантажоперевезень. Наприклад, зарплата водіїв зерновозів зазвичай вища.

Крім цього закладайте в бізнес-план амортизацію і витрати на заміну покришок — один комплект проїжджає, в середньому, 180 тис. км. Також потрібно закладати додаткові витрати. Це можуть бути штрафи за порушення ПДР, оплата паркінгу, автомийки тощо.

Загалом фура може стати основою рентабельного бізнесу у сфері логістики. Якщо ви добре розумієтеся на експлуатації техніки, вмієте підбирати професійних і порядних водіїв, знаєте специфіку перевезення конкретних вантажів, розумієте, як планувати і контролювати все, що відбувається в поїздці, вкладення в бізнес окупляться досить швидко.

Залишити коментар