Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Інновації в агросекторі: що обирають прогресивні аграрії?

Інновації в агробізнесі зараз не обмежуються лише вдосконаленням технічних характеристик спеціалізованої техніки, хімічними добривами чи засобами боротьби зі шкідниками. Всебічний розвиток науки та технологій дозволяє отримувати неймовірні результати. Досягаються вони завдяки поєднанню винаходів і технологій. В тому числі і в агросекторі.

Бізнес прагне максимізувати прибутки. Оскільки лінійне збільшення посівних площ в агробізнесі не завжди можливе (як і результат може бути далеким від прогнозованого), це реалізується шляхом: 

 • покращення ефективності використання ресурсів, 
 • автоматизації процесів, 
 • оптимізації витрат, 
 • економії часу та ін. 

Сьогодні активно розвиваються та використовуються технології точного землеробства (precision agriculture).

Комплексна система моніторингу стану ґрунту, прогнозу атмосферних явищ та інших даних дозволяє аграріям оперативно реагувати на зміни. Основною характеристикою цих систем є комплексність даних, доступних у реальному часі. Такий підхід можливий завдяки IT-технологіям та супутньому програмному забезпеченню. 

Квадрокоптер (дрон) для збору даних

Для збору даних найчастіше задіяні квадрокоптери (дрони) або розподілена система датчиків. Вони збирають та фіксують динаміку змін, потім завантажують дані в централізовану систему для подальшого опрацювання. 

Технології Big Data аналізують зібрану інформацію, прогнозують можливі сценарії розвитку подій та варіанти впливу на них. 

Фермерські господарства активно використовують квадрокоптери не лише для збору інформації (3D-лазерного сканування та спектрального аналізу). Вони також задіяні в операційній діяльності з розпилення добрив та пестицидів.

Аналіз даних не менш важливий процес, і швидкість опрацювання отриманої інформації є ключовим фактором. Тисячі показників та сигналів неможливо опрацювати ефективно без допомоги сучасних програмних засобів. Технології Big Data дозволяють це робити автоматизовано в режимі on-line. 

Про те, як підготувати техніку до посівної компанії, читайте у нашій статті: Посівна 2023: як завчасно підготуватися

На практиці готові рішення дозволяють віддалено контролювати та керувати вашою фермою та парком техніки. Також вони здатні відстежувати показники у реальному часі для оптимізації продуктивності. Техніка оснащується датчиками, бортовим комп’ютером та пристроями бездротового зв’язку для передачі/отримання даних.

Приклади комплексних рішень систем точного землеробства реалізують передові виробники агротехніки. 

Крім уже звичного контролю стану і відстеження техніки та розмітки посівних площ, новітні технології пропонують додаткові корисні опції:

 • John Deere Operations Center. (John Deere);
 • контроллери норми витрат основних засобів з урахуванням прогнозу погодних умов;
 • використання карти висот полів для покращення дренажу, розрахованого програмним способом;
 • аdvanced Farming Systems (AFS) Connect (Case IH);
 • лазерне автоматичне наведення та автопілот рульового керування (забезпечення автоматичного наведення значно підвищує ефективність під час підготовки поля, посіву та збирання врожаю, дозволяючи керувати точніше та стабільніше протягом тривалих періодів часу за кермом);
 • регулятор норм для точного розподілення насіння і добрив для сівалок і розприскувачів (економія матеріалів, зменшення перекриття та розривів);
 • автоматичні режими налаштувань збору врожаю.

Комплексне впровадження цілісної системи точного землеробства є не простим і фінансово витратним процесом. Разом з тим, щоб отримати результат, потрібно починати впроваджувати зміни, які, з рештою, стануть системним підходом і базою для впровадження точного землеробства.

Для старту не обов’язково використовувати лише брендову техніку, на ринку доступні автономні системи з подібними функціональними можливостями, які можуть бути інстальовані на практично будь-якій техніці. 

Системи зрошення

Трактор з навісним обприскувачем розпилює пестициди

Вони використовуються для внесення рідких або порошкоподібних добрив на значні площі активно використовуються навісні обприскувачі.

Обладнання здобуло неймовірну популярність завдяки своїм перевагам:

 • невисока вартість – набагато дешевше за причіпні моделі або самохідні варіанти;
 • відмінне маневрування техніки та відсутність можливості пошкодження культури;
 • завдяки простоті конструкції може використовуватися з тракторами вітчизняного та зарубіжного виробництва.
Технології в аграрному секторі з кожним роком доповнюються та модернізуються. Вибір залишається за вами! Переходьте на портал agriline.ua та пам’ятайте, що тут ви можете не лише придбати, але й орендувати всю необхідну для бізнесу техніку.

Залишити коментар