Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ключові проблеми з номерними знаками в Україні та зміни у законодавстві

02 травня 2023 р Кабмін видав постанову № 454 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань видачі посвідчень водія, закріплення номерних знаків з визначеною комбінацією цифр, переобладнання транспортних засобів та функціонування електронного кабінету водія”.

Відповідно до неї при купівлі-продажу та перереєстрації транспортного засобу в Україні платні номерні знаки державної реєстрації можуть бути передані лише після сплати їх вартості.. Це стосується випадків, коли транспортний засіб змінює власника і новий власник бажає зберегти ці конкретні платні номерні знаки. Для цього покупець повинен заплатити за них у сервісному центрі МВС.

Виняток — передача таких номерних знаків між родичами, такими як подружжя, батьки та діти, якщо можна підтвердити родинні зв’язки документально. В цьому випадку передача їх можлива без сплати додаткової вартості.

Чому варто знати про зміни у порядку переоформлення транспортного засобу? Щоб попередити чи уникнути цілої низки проблем та викликів, пов’язаних з номерними знаками. Нововведення стосується і причепів, і напівпричепів.

Автомобільний номерний знак України

Нижче — ключові проблеми, пов’язані із номерами автівок.

Підробка та використання підроблених номерних знаків

Підробка номерних знаків є серйозною проблемою в Україні. Зловмисники можуть створювати підроблені номери, щоб уникнути відповідальності за правопорушення або вчиняти злочини. Це ускладнює роботу правоохоронних органів та може призводити до недостовірної інформації про власника автомобіля. Для боротьби з цією проблемою варто вдосконалювати систему реєстрації та перевірки номерних знаків, а також вживати строгих заходів для покарання винних осіб.

Паркування та система фіксації порушень

Паркування є складною проблемою в багатьох містах України. Дефіцит вільних місць, невідповідність правилам паркування та порушення правил зберігання автомобілів часто спричиняють затори та хаос на дорогах. Системи фіксації порушень, такі як камери спостереження та автоматичні системи розпізнавання номерних знаків, можуть бути використані для контролю та штрафування порушників. Однак, недосконалість цих систем, а також відсутність їх покриття в усіх районах країни утруднюють ефективне використання таких систем.

Недостатня читабельність та видимість номерних знаків

Українські номерні знаки не завжди мають достатню читабельність та видимість. Це може бути через пошкодження або зношеність знаків, неправильне їх розташування на автомобілі або використання непридатних матеріалів. Недостатня видимість номерів ускладнює розпізнавання автомобілів правоохоронними органами та іншими заінтересованими сторонами. Це може спричиняти проблеми при встановленні винних осіб у випадку правопорушень або кримінальних дій.

Шлях для вирішення цих проблем включає в себе вдосконалення системи реєстрації та контролю номерних знаків, впровадження нових технологій, які ускладнять виробництво та розповсюдження підробок і полегшать ідентифікацію автомобілів. Моніторинг та обслуговування систем фіксації порушень, а також забезпечення належної якості та видимості номерних знаків. 

Це комплексна робота, яку реалізує держава за допомогою різних джерел та каналів.

Залишити коментар