Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Коли краще купувати сільськогосподарську техніку

Техніка – це основне знаряддя праці, яке вже багато років поспіль полегшує фермерам життя та допомагає приносити прибутки. Більшість сучасних аграріїв переходять на обробіток землі інноваційною технікою, адже розуміють, що вкладення коштів у нову техніку – це не збитки, а інвестиція в майбутнє. 

Проте придбання техніки – важливе і дуже зважене рішення для кожного з них. Іноді на роздуми і тестування іде рік, а то і більше. Адже для початку потрібно:

 • зрозуміти, що саме потрібно/не вистачає господарству;
 • зібрати базову інформацію;
 • провести демонстрацію техніки в полі;
 • прорахувати фінансові вкладення;
 • визначити альтернативні варіанти та порівняти їх з обраною моделлю;
 • пройти навчання;
 • прийняти рішення.

Іноді між цими позиціями виникають додаткові. Саме тому це рішення не одного дня.

Як обрати техніку початківцю – читайте у нашій статті Як обрати сільськогосподарську техніку: гайд для початківця

Деякі фермери рекомендують купувати техніку для свого господарства взимку чи влітку, аргументуючи це ціною. Проте насправді вся техніка залежить набагато більше від курсу долара, ніж від сезонності. Проте і другий чинник не варто відкидати.

Весна – активний сезон польових робіт. Якщо ви вирішили купити техніку саме в цю пору, будьте готові до того, що зазвичай у дилера чи продавця закінчується «ходова» модель техніки, тому доводиться купувати з того «що є». Саме тому Linemedia рекомендує купувати техніку зважено і в міжсезоння! 

 1. Влітку та взимку часто бувають розпродажі.
 2. Рішення приймається більш зважено та обдумано заздалегідь.

Проте є і недоліки придбання в міжсезон:

 1. взимку не має можливості перевірити роботу всіх вузлів і агрегатів техніки;
 2. не завжди є можливість провести демонстративний показ техніки для прийняття рішення;
 3. не завжди можна вчасно виявити заводські дефекти і швидко замінити деталі або провести заміну одиниці техніки.
Комбайн збирає врожай

Сезон чи міжсезоння, за рік чи за місяць – визначатися з терміном покупки саме вам! А ми ж рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Шахрайство: що потрібно знати перед покупкою та продажем транспортного засобу», аби не потрапити на шахраїв!

Що маємо на сьогодні?

Падіння ринку техніки відбулося само собою, але наразі техніка контрактується, звісно, не в таких кількостях, як раніше. Найбільшу перевагу на сьогодні все ж таки фермери надають ресурсозберігаючим технологіям. Вони розуміють, що зараз як ніколи потрібно ощадно ставитися до кожної краплини та ресурсів, які у нас є. 

Зараз одна з основних проблем в сільському господарстві – логістика реалізації продукції. Аграрії не мають, куди і як збувати свої врожаї, а отже – не мають фінансування на нову техніку. Тому деякі компанії надають можливість купувати техніку за зерно. На сьогодні це поодинокі випадки.

Окрім цього, ще однією з проблем є відсутність сільгосптехніки у виробника та неможливість її протестувати у польових умовах. Саме тому доводиться купувати те, що є, довіряючи продавцеві «на слово».

Наразі не вирішеним в Україні залишається питання експорту продукції – у аграріїв немає змоги продати урожай за адекватними цінами. А це призводить до економії на техніці.

Близько 20% фермерів відмовилися від раніше замовленої техніки. Частина інших – змінюють терміни поставки на більш пізні. 

За даними дилерів та дистриб’юторів, українські фермери, як і раніше, цікавляться потужними тракторами, ґрунтообробною та посівною технікою. А поки ми всі очікуємо нових поставок техніки, рекомендуємо переглянути наш сайт agriline.ua та обрати наявні одиниці техніки за доступною ціною!

З Agriline купувати і продавати – легко!

Залишити коментар