Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Корисні поради — як безпечно водити будь-який транспорт у спеку

У спеку водіям особливо важливо подбати про своє здоров’я та стан транспорту, який теж страждає від високих температур і потребує технічної підготовки. У цій статті розповімо, як підвищити рівень безпеки водія і ТЗ під час водіння спекотним літом.

5 порад водіям, коли за бортом пекло

Ось що рекомендують досвідчені водії:

  1. Температура в салоні. При надто високій температурі у людини знижується адекватність сприйняття та швидкість реакції, тому перед поїздкою потрібно охолодити салон за допомогою кондиціонера. Якщо його немає, відкрийте двері та вікна, щоб максимально провітрити салон. 
  1. Відпочинок. Перед поїздками потрібно добре висипатися, тому що висока температура часто викликає сонливість. Спати необхідно не менше восьми годин. Також потрібно робити періодичні зупинки, щоб дати відпочити очам та зробити невелику розминку для покращення циркуляції крові, яка транспортує кисень.
  1. Питний режим. При нестачі рідини уповільнюються всі процеси в організми. Людина швидко втомлюється, втрачає концентрацію уваги, знижується швидкість реакції. Саме тому треба пити якомога більше води.
  1. Правильне взуття. Шльопанці та в’єтнамки не підходять для безпечного керування ТЗ у спеку. Вільна посадка такого взуття може завадити, наприклад, екстреному гальмуванню. У ПДР прописано, що взуття повинне бути зручним і не заважати водінню, а шльопанці можуть зіскочити в несприятливий момент. А це підвищує ризик створення аварійної ситуації.
  1. Максимальна уважність. У спеку розморений стан негативно позначається на концентрації уваги, тому за кермом небезпечно відволікатися на розмови, гаджети, музику, тощо.

Безпека автомобіля влітку

Перед поїздкою в спеку необхідно подбати про безпеку транспортного засобу, в ідеалі, знайти якісний автосервіс і звернутися до професіоналів. Також варто прислухатися до порад, які допоможуть вберегти автотранспорт та запобігти небезпечним ситуаціям:

  1. Перевіряти тиск у шинах. Низький тиск призводить до перегріву гуми, тому слід стежити за цим показником. Підкачувати колеса, коли шини перегріті, не рекомендовано, потрібно почекати, поки вони охолонуть.
  1. Стежити за температурою антифризу та двигуна. Для додаткового обдування охолоджувальної системи можна відкрити вікна. Уникнути критичного перегріву двигуна допоможе зупинка у тіні. Якщо з-під капота пішла пара, відкривати його рекомендується через 10 хвилин, а ще через пів години доливати воду або охолоджувальну рідину.
  1. Замінити гальмівну рідину. Згодом рідина втрачає свої якості, що погіршує ефективність роботи гальмівної системи. Під час підготовки ТЗ до теплого сезону рекомендовано замінити її на нову.
  1. Не залишати в салоні запальнички та аерозолі. Освіжувачі, дезодоранти, балони з газом та інші засоби з горючими рідинами при високих температурах можуть вибухнути, тому їх краще не залишати в салоні. Також потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки і мати вогнегасник з актуальним терміном придатності.
  1. Оминати великі калюжі. Якщо в дорозі почалася злива, рекомендовано уникати великих калюж, щоб уберегти двигун від гідроудару. Холодна вода руйнує розпечений метал, тому потрібно акуратно об’їжджати калюжі, а якщо такої можливості немає, переїжджати через них на низькій швидкості.

При керуванні в спеку агресивний стиль водіння може стати додатковою причиною перегріву ключових систем і вузлів автотранспорту. Влітку краще водити ТЗ плавно та обережно для підвищення безпеки для себе та інших учасників руху.

Залишити коментар