Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Купувати чи орендувати сільськогосподарську техніку

Сучасність вимагає від фермера вже не просто вирощування і продаж продукції, а постійного підвищення ефективності та автоматизації процесів, роботи над переробкою сировини. 

Якщо ще 5 років тому аграрій міг бути просто вирощувати сировину, то зараз цього вже не достатньо. Варто аналізувати та прогнозувати різні варіанти заробляння коштів з гектара, щоб конкурувати на ринку. Саме тому фермери обирають придбання нової сучасної техніки, яка заощаджує час, пальне та ефективно працює. 

Сільгосппідприємство може придбати техніку для використання в господарській діяльності різними способами. Наприклад, купити на власні кошти, узяти в кредит або за договором лізингу. 

Головна перевага власності в тому, що техніка є активом. Вона завжди доступна, ефективна і готова до роботи, а співробітники навчені ефективно нею користуватися. Проте придбання має сенс лише тоді, коли техніка працює на повних обертах. Переважно до цього рішення вдаються великі компанії, та залишається питання повної окупності. Тож при ухваленні рішення орієнтуйтеся на те, скільки ви плануєте користуватися технікою в сезон, якщо мало – додайте собі в скарбничку можливість надання послуг вашою технікою. 

Серед недоліків виокремлюємо високі інвестиційні витрати, додаткові витрати (технічне обслуговування, можливо страхування) та амортизація техніки.

Дані ринку

Так, за даними  Мінагрополітики, за 6 місяців 2022 року маємо такі дані:

  • продажі комбайнів «просіли» в 1,7 рази
  • тракторів – у 1,9 рази
  • самохідних обприскувачів – у 1,5 рази.

Якими були дані попередніх років, можна побачити на графіках.

Динаміка продажів зернозбиральних комбайнів
Динаміка продажів самохідних обприскувачів

Найактуальнішою технікою, яка працює всі сезони на агропідприємстві, є трактор. Саме тому їх і цього року купували найбільше.  Комбайн – це сезонна техніка, яка за рік використовується не так часто, тому цього сезону на їх оренду – досить великий попит.

Найбільше нову техніку купують великі холдинги. Під час вибору вони звертають увагу на:

  • зміни у структурі посівів;
  • економічну ефективність;
  • універсальність моделі.
Професійний фермер з сучасним комбайном у полі

На сьогодні зі стрибками долара придбати техніку та очікувати її поставки не в силах кожному господарству. Для невеликих агровиробників (а іноді й великих, які потребують швидкого підсилення робочих потужностей) оренда сільськогосподарської техніки стає дедалі популярнішою. Адже важливо пам’ятати, що робота в полі, яка дає високий результат, має бути безперебійною. Саме тому пропонуємо рішення, яке по карману кожному, – оренда!  Навіть, якщо у вас є власна техніка, то оренда сільгосптехніки надасть сільгоспвиробникам значну економію часу та більшу економічну вигоду. Адже куплена техніка вимагає планового ТО та ремонтів, а це – додаткові працівники та бюджет. 

Для короткострокових робіт та нечастих задач оренда набагато вигідніша, ніж покупка.

Зараз стає дедалі актуальнішою тривала оренда. Так, у процесі експлуатації фермер сплачує вартість техніки. Отже, ви купуєте машину на виплат, тут головне – знайти хорошого постачальника. Наразі це дуже зручно та вигідно для невеликих компаній, які не можуть відразу собі дозволити дорогу покупку. 

Недоліки оренди сільськогосподарської техніки практично відсутні. Тут головне зважити, якщо ви збираєтеся користуватися технікою протягом тривалого періоду, оренда може стати вже не вигідною.

Що ж обрати?

Насправді вибір за вами! А ми ж рекомендуємо купувати чи орендувати сільськогосподарську техніку у перевірених продавців та орендодавців на порталі agriline.ua.

Гарних врожаїв та відповідної погоди! 

Залишити коментар