Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Надійні вантажівки з пробігом: де шукати і на що звернути увагу

Ситуація з вживаними вантажівками на 2023 рік 

На даний момент ринок вживаних вантажівок в Україні зростає, що пов’язано із збільшенням потреби в транспортних послугах. За даними статистики, найбільшим попитом користуються вантажівки віком до 5-7 років, які є більш доступними для підприємств з невеликим бюджетом.

Зокрема, Інститут досліджень авторинку зазначає, що за березень продажі DAF XF склали 483 шт., що вдвічі більше за Renault Magnum з 206 шт. На третій сходинці бачимо MAN TGX із 176 шт., на четвертій – Volvo FH з 176 шт. Замикає п’ятірку Renault Premium з 131 шт.

Рейтинг вживаних вантажівок в Україні
Про ситуацію на ринку нової вантажної техніки в Україні у 2022 році  у статті:  “Купівля нових вантажівок: осінній попит і пропозиція в Україні”

Основні особливості вживаних вантажівок — це високі витрати на обслуговування та ремонт, менші економічність та надійність в порівнянні з новими автомобілями. Також існує ризик купівлі вантажівки з прихованими дефектами або підробкою документів. Тому ми підготували декілька порад, які допоможуть вам зробити найкращий вибір.

Критерії вибору вживаної вантажівки

 • Оцініть свої потреби. Перш ніж купувати вантажівку, визначте, які потреби у вантажівці у вас є. Що це може бути: вага вантажу, який ви будете перевозити, тип доріг, на яких ви будете їздити, вимоги щодо максимальної швидкості і т.д.
 • Дослідіть ринок та дізнайтеся ціни на подібні моделі. Це допоможе вам зрозуміти, які ціни є реалістичними і хто — дилери чи приватні продавці — має найкращі пропозиції.
 • Виберіть відповідного продавця. Важливо знайти довіреного продавця, який має репутацію і надає гарантії на свої вантажівки з пробігом.
 • Технічний стан: переконайтеся, що технічний стан вантажівки є належним. Зверніть увагу на те, як регулярно вантажівка обслуговувалася в минулому, стан кузова на наявність корозії, пошкоджень і ремонтів. Чи були регулярні зміни мастила і фільтрів? Чи була проведена заміна ременів та інших складових системи двигуна? Чим більше інформації ви зможете знайти про історію обслуговування, тим більше шансів на те, що ви отримаєте надійну вантажівку. Якщо ви не є професіоналом у цій галузі, краще звернутися до кваліфікованих механіків або сервісних центрів. І радимо відразу розпитати в них про регулярне обслуговування вантажівки, щоб забезпечити її ефективність та продовжити її термін служби.
До речі, трохи раніше ми розповідали про ситуацію з причепами та напівпричепами в Україні на 2023 рік
Тест-драйв вживаної вантажівки

Тест-драйв вживаної вантажівки: що варто перевірити

Окремим пунктом виділимо тест-драйв вживаної вантажівки. Перед придбанням вантажівки, обов’язково проведіть тест-драйв і переконайтеся, що вона працює належним чином. При цьому зверніть увагу:

 • Двигун

Перевірте роботу двигуна вантажівки. Він повинен запускатися легко і без шуму. Також перевірте, як добре вантажівка реагує на зміну швидкості та якість її роботи на різних швидкостях.

 • Трансмісія

Перевірте роботу передач вантажівки. Вони повинні переключатися легко та без шуму, а також забезпечувати достатню потужність для руху вантажівки під навантаженням.

 • Витрата палива 

Оцініть витрати палива під час тест-драйву. Якщо витрата палива є високою, це може стати додатковим фінансовим навантаженням для вашого бізнесу.

 • Гальма

Перевірте роботу гальм вантажівки. Вони повинні бути ефективними та надійними, а також дозволяти вантажівці зупинятися безпечно та швидко.

 • Рульове управління

Перевірте роботу рульового управління вантажівки. Воно повинно бути точним та легким, щоб водій міг керувати вантажівкою з комфортом та безпекою.

 • Підвіска

Перевірте, чи підвіска працює безшумно і чи є достатньо жорсткості для підтримки вантажу.

 • Шини

Переконайтеся, що шини відповідають вимогам, мають достатній протектор і не мають пошкоджень.

 • Комфорт водія

Переконайтеся, що вантажівка є досить комфортною для водія. Наприклад, водійське крісло повинно бути зручним та регульованим, а вантажівка повинна мати достатньо місця для вантажних документів та інших речей, необхідних для роботи водія.

Думаєте, багато і складно?

Можливо, але ця складність дозволяє відшукати найбільш вигідний і безпечний варіант для закриття ваших потреб. На нашому сайті ви можете вибрати вантажівку для купівлі чи оренди.

Залишити коментар