Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Посівна 2023: як завчасно підготуватися

Починати готувати господарство слід одразу ж після попередньої посівної кампанії.

Майже все необхідне краще за все закупляти в міжсезоння: основний об’єм пального, насіння, добрива тощо.  Окрім цього, варто звертати увагу на техніку: знайти потрібну, підготувати до посівної, навчити персонал з нею «працювати». 

Сільськогосподарська техніка для посівної

«Набір» фермера: основні агрегати для господарства

 1. Трактор. Якщо ваш земельний банк до 1000 га, вам потрібно буде 3-4 трактори (один потужніший (до 200 к.с.), один – середньої потужності та один-два для логістичних цілей).
 2. Дисковий лущильник. Він створить рівномірний шар на глибині 2-12 см, що підходить для посіву зернових, соняшнику та ріпаку. Це можуть бути лущильники з V- або U-подібною формою катка.
 3. Плуг. Для українських чорноземів, глинистих і суглинних грунтів рекомендуємо обирати моделі плугів з напівгвинтовою робочою поверхнею. Для легких грунтів – з циліндричною. Якщо ваш земельний банк вище 500 га, оптимально вибирати навісний плуг з 4-6 корпусами.
 4. Глибокорозпушувач. За допомогою нього можна здійснювати кілька операцій за 1 прохід: розбиття грудок землі, закриття вологи в грунті, вирівнювання поля і подрібнення залишків рослин.
 5. Дискова борона. Використовується для поліпшення аерації грунту, усунення кірки на землях, схильних до висихання, і для збереження великої кількості закритої вологи при одночасному змішуванні залишків рослин із землею. Ширина захоплення у дискової борони може бути від 3 до 7 метрів.
 6. Культиватор. Використовується для передпосівної підготовки землі, виконуючи до 6 операцій за прохід: розпушування, вирівнювання рельєфу, коткування важким катком, створення дрібнозернистої структури землі.

Готуємо техніку завчасно

Ми знаємо, як важливо для вас тримати техніку у робочому стані  та отримувати ідеальний результат роботи, тому відповідаємо на ваші актуальні питання: що потрібно робити з технікою, аби під час посівної все йшло за планом та які моменти найчастіше упускають при підготовці техніки. 

 1. Діагностика і технічний огляд

Перед тим як запустити трактор в роботу (для передпосівної підготовки), потрібно детально  перевірити його стан – виявити всі можливі неполадки чи несправності (адже часто трактори працювали і в міжсезоння). Заміна масла, регулювання рівня рідин, а також перевірка стану ременів – перші найголовніші завдання сервісного інженера. Починати варто з повного очищення від бруду та конденсату всіх ємностей, потім їх заповнюють робочою рідиною й заводять мотор. В цей момент уважно спостерігають за шумами в тракторі та за кольором вихлопних газів. Якщо з труби йде дим чорного кольору – відбувається неповне згоряння палива, що може бути критичним для вашого агрегата. Якщо масло надмірно швидко вигорає або ж тиск в системі мастила швидко впало, двигун може бути просто несправним.

 1. Підготовка фільтрів

Другим важливим пунктом у підготовці до весни є підготовка фільтрів – їх очищення та заправка. Рекомендується в них заливати чисте мастило до допустимої кількісної норми (не вище нижніх вказівних міток).

 1. Правила комплектації

Що стосується заміни навісного обладнання та комплектації тракторів сівалками, тут є певні правила, порушення яких найчастіше загрожує аварійними ситуаціями. Тому важливо пам’ятати про процеси, що найчастіше призводить до аварій під час роботи:

 • неякісна діагностика техніки;
 • початкова несправність сільськогосподарської техніки;
 • ігнорування правил безпеки та охорони праці;
 • некомпетентність в експлуатації.

Підготовка квадрокоптера

Якщо на вашому господарстві ви працюєте з квадрокоптером, ці поради для вас:

 • перевірте справність головних вузлів коптера;
 • перевірте наявність та справність всіх дрібних деталей (гайки, шурупи, кріплення тощо);
 • перевірте стан батарей – після зими важливо зафіксувати, чи не було ушкоджень;
 • після довгого простою може знадобитися заміна масла в помпах/насосах;
 • за необхідності замініть масло в генераторі;
 • поновіть у пам’яті навички з пілотування.

Поки одні фермери готують техніку до посівної, іншим рекомендуємо придбати нову та вживану агротехніку на нашому майданчику. Тут все, аби ваші польові роботи проходили комфортно та безперебійно!

Залишити коментар