Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ринок напівпричепів: зміни та попит

Попит на напівпричепи та причепи змінюється з року в рік. На це впливає багато обставин та факторів. Проте ринок цієї техніки нерозривно пов’язаний з попитом на сідлові тягачі. Сегменти настільки перетинаються, що можна спостерігати збіг за кількісними показниками та динамікою в цілому. 

За даними Інституту досліджень авторинку, у 2022 році попит на напівпричепи зріс у вересні на 29,7% порівняно з вереснем 2021 року.  

Крім цього, продажі напівпричепів збільшились і в грудні на 20,5% порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Які тенденції зберігались на ринку причепів та напівпричепів в 2022? 

За даними Інституту досліджень авторинку, у 2022 році затребуваними були як вживані (серед них майже 50% напівпричепів імпортовано та близько 45% – придбано на внутрішньому ринку), так і нові моделі техніки (8%, із них близько 500 штук виготовили українські виробники). Найбільш популярні розглянемо на графіках нижче (графік 1, графік 2 та графік 3). 

ТОП найпопулярніших типів вживаних напівпричепів на внутрішньому ринку
Графік 1
ТОП найпопулярніших типів вживаних напівпричепів на внутрішньому ринку
ТОП імпортованих вживаних напівпричепів
Графік 2
ТОП імпортованих вживаних напівпричепів
ТОП найпопулярніших типів нових напівпричепів
Графік 3
ТОП найпопулярніших типів нових напівпричепів

Плани та прогнози на ринку напівпричепів  у 2023 

Дослідження експертів Інституту досліджень авторинку показали, що основний пік продажів припав на осінні місяці 2022 року, а саме вересень. Після цього почався поступовий спад тенденції, який триває вже більше 3 місяців.

Експертам складно спрогнозувати зміни попиту на напівпричепи у 2023 році, оскільки він залежить від багатьох факторів. Зокрема від змін логістичних шляхів унаслідок блокування портів, перебоїв з електропостачанням та змінам на ринку загалом

Що стосується виробників, то в 2023 році, українці й надалі віддаватимуть перевагу європейським компаніям. Проте невдовзі в конкурентну боротьбу може включитись новий український бренд. 

Чого очікувати від українських виробників 

В Україні наразі кілька підприємств виготовляє достойні моделі напівпричепів. Вони постійно вдосконалюють своє виробництво. Доказом цього стало створення фахівцями «Заводу Кобзаренка» нової моделі напівпричепа – алюмінієвого щеповоза АРС-90, який здатен перевозити 90 м3 вантажів за 1 рейс. Особливістю нової техніки стала рухома підлога, що дозволяє здійснювати самостійне розвантаження без перекидання кузова.

Крім цього, сертифікат на власне виробництво напівпричепів отримав завод «Техкомплект». Він виготовляє новітні самоскиди, бортові платформи, автоцистерни, зерновози, контейнеровози тощо.
А поки українські виробники набирають обертів на ринку, пропонуємо перейти на маркетплейс комерційної техніки Autoline та обрати нові та вживані напівпричепи.

Залишити коментар