Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Срок действия разрешений Украины и Польши для грузовых перевозок из и в третьи страны продлен

27 червня на засіданні українсько-польської Змішаної Комісії про автомобільні перевезення. домовилися продовжити дію дозволів на вантажні автоперевезення з та до третіх країн, які були видані польським та українським перевізникам 2022 року до кінця 2023 року.

Як зазначив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, в Міністерстві працювали над рішенням щодо дії дозволів на перевезення і зараз виконали те, що анонсували. Міністр зазначив: “Я вдячний нашим польським колегам із Міністерства інфраструктури за систему співпрацю заради розвитку двох країн”.

Так, з 1 липня оновлено екологічні вимоги для вантажоперевезень з та до країн Європи. Відтепер і до 31 грудня 2023 року польські та українські логісти зможуть перевозити вантажі на підставі дозволів 2022 року. Проте є одна умова – екологічна. Євро-5 – такий клас транспортних засобів затвердила комісія. У вимогах вказано, що ті, хто розпочав рейс до 1 липня, матиме змогу його завершити. 

ДОВІДКАНа засіданні українсько-польської змішаної комісії про автомобільні перевезення за участі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Мінінфраструктури Польщі від 30 травня 2023 року було прийнято рішення продовжити термін дії дозволів до кінця червня 2023.

Нагадаємо, що дозвіл дає право на здійснення таких видів перевезень:

  • в’їзд на територію другої договірної сторони порожнього автомобіля та завантаження в третю країну;
  • в’їзд на територію другої Договірної Сторони автомобіля з вантажем з третьої країни та виїзд порожнього автомобіля;
  • в’їзд на територію другої Договірної Сторони автомобіля з вантажем з третьої країни та завантаження в будь-яку третю країну. 
Сертифікат Євро-5 для вантажівок

Що таке сертифікат Євро-5?

Євро-5 – екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах транспортних засобів. Для вантажівок сертифікат введено в дію з жовтня 2008 року у Європі та з 2016 року – в Україні.

Відповідно до вимог, викиди в газах не повинні перевищувати таких позначок:

  • метан (СН) – 0,05 г/км;
  • оксид вуглецю (СО) – 0,8 г/км;
  • оксиди азоту (NOx) – 0,06 г/км.

Нагадуємо, що в українських перевізників близько 70 тисяч вантажівок, що відповідають оновленим вимогам, тобто мають екологічний клас Євро-5 та вище. Наразі близько 1200 одиниць техніки мають екологічний клас Євро-4.

А тим, хто хоче поповнити свій автопарк вантажівками, пропонуємо перейти на сайт Autoline та обрати вантажівки, що підпадають під сучасні вимоги європейських вантажоперевезень.

Autoline – міжнародний інтернет-майданчик з продажу комерційного транспорту, вантажівок та запчастин, що працює у 80 країнах світу. Один з проєктів компанії Linemedia.

Оставить комментарий