Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Шахрайство: що потрібно знати перед покупкою та продажем транспортного засобу

Плануєте придбати вантажівку, а не знаєте, як краще це зробити? Ми потурбувалися про вас і відповімо на найважливіші питання при виборі автомобіля та розкажемо, як не потрапити на пастки шахраїв.

Розглянемо 3 варіанти придбання вантажівки:

 • самостійно поїхати на виставкові майданчики і обрати техніку для себе (тут можуть бути проблеми, адже не вся техніка в потрібний момент доступна до вас, адже може знаходитися в іншому кінці країни, а деяка – взагалі у Європі);
 • звернутися за послугами до посередників (тих, які переганяють техніку);
 • придбати техніку через маркетплейси. 

При виборі будь-якого з варіантів, передусім пошукайте інформацію про транспортні засоби в інтернеті. Тут можна дізнатися експлуатаційні характеристики автомобілів і їхню середню ринкову вартість. Значна різниця у вартості може вказувати про приховані дефекти або про спробу продавця здійснити шахрайські дії.

Якщо ви не плануєте витрачати багато часу на перегін машини з Європи чи Америки, можна звернутися до маркетплейсів. Проте постає питання: як обрати маркетплейс?

Передусім найкраще «працюють» поради знаних та друзів. Можете заглянути в інтернет та почитати відгуки про інтернет-магазини. Зазвичай відомі з них турбуються про власну репутацію і зацікавлені у якості оголошень та перевірці продавців.

Якщо ви обрали маркетплейс, перед покупкою витратьте трохи часу на вивчення інформації. 

Адже покупка-продаж транспортного засобу завжди супроводжується кругленькою сумою. Не дивно, що така операція супроводжується ризиками та підвищеним інтересом шахраїв. До того ж обманути можуть як приватні особи, так і юридичні (хоча в другому випадку вірогідність нижча).

Як уникнути шахрайства при купівлі транспортного засобу?

Ми підготували для вас список порад для тих, хто планує здійснити вдалу покупку онлайн.

В першу чергу перевірте наявність фізичної адреси продавця в розділі «Контакти». Зв’яжіться з продавцем та обговоріть деталі. 

У разі виникнення підозр повідомте на маркетплейс і менеджери перевірять компанію.

Домовтеся про огляд обраної вантажівки та витратьте час і приїдьте на локацію для вивчення інформації по машині. Окрім цього, перевірте документи на транспортний засіб, звірте їх з паспортними даними продавця. Часто машини, що знаходяться в ідеальному технічному стані, мають величезні проблеми з документами. Не рідкість, авто є просто не розмитненим, або ще гірше – знаходиться в розшуку. 

Нечесні продавці часто просять скинути предоплату для так званої броні транспортного засобу і потім не виходити на зв’язок. Якщо продавець до огляду машини пропонує лишити «тисячу-п’ять» на банківський рахунок, мотивуючи це великим попитом на автівку, то практично 100%-ва вірогідність того, що це шахрай. 

УВАГА!

Ніколи не відправляйте кошти продавцю до огляду транспортного засобу і без підписання документів.

Окрім цього, до різновидів такого шахрайства належать:

 1. переказ передоплати на карту;
 2. переказ коштів на рахунок «довіреної особи»;
 3. переказ коштів на рахунок компанії зі схожою назвою;
 4. підстановка власних реквізитів в інвойс реальної компанії

Якщо ж ціна суттєво нижча ринкової, то швидше за все вас очікує машина без документів чи не розмитнена. Проте! Якщо вартість транспортного засобу трохи нижча за середню ринкову може бути причиною терміновості продажу.

Бувають ситуації, коли огляд авто, перевірка документів – чисті. У такому разі продавець просить терміново залишити певну суму грошей і написати розписку. Розписка пишеться нашвидкуруч і випадково забувається вказати ціну продажі. Далі – справа техніки. Саме тому варто зараніш бути підготовленим: мати при собі приклади договорів купівлі-продажу, розписки на певну суму з вказівкою ПІБ, паспортних даних сторін, даних по транспортному засобу тощо.

Підготовка до купівлі техніки

Ризики для продавців

І для продавців існують ризики: так-так, і з ними бувають нюанси.

У зв’язку з активним зростанням ринку електронних платежів розвиваються нові сучасні форми шахрайства з використанням інформаційних технологій. Найпоширенішими видами шахрайства в Інтернеті є такі махінації:

 • фішинг – крадіжка персональних даних з метою викрадення коштів із банківської картки. У такому разі вам надсилається посилання, де треба вказати всі дані картки;
 • махінації з інтернет-гаманцями – найчастіше в таких випадках покупець переказує передоплату продавцю на інтернет-гаманець, але в результаті не отримує ні товару, ні грошей.

Якщо у вас виникли сумніви просимо вас:

 • не переходити за посиланнями і не вводити ніякі особисті дані (дані паспорта, ІПН та карток);
 • не входите до свого облікового запису за посиланням, яке ви отримали електронною поштою, використовуючи свій логін і пароль;
 • нікому не пересилати фото паспорта і банківської карти.

Окрім цього, має насторожити питання про два ключі до транспортного засобу. Часто шахраї просять на огляд взяти 2 ключі. Приїздять, і поки один з «оглядачів» крутить в руках ключ, інший відволікає продавця запитаннями. У цей час «профі» знімає дані чипу. 

УВАГА!

Не показуйте транспортний засіб самостійно, візьміть когось із друзів, дорослих членів сім’ї. Уважно стежте за поведінкою «покупців» та їх діями. 

У разі наявності порушення прав споживачів, підтвердженого доказами (квитанції про оплату товару, переписки із магазином, договору купівлі-продажу, акту прийому-передачі тощо), ви можете звернутися до суду. У такому разі споживачі звільняються від сплати судового збору, проте судові засідання можуть затягнутися на тривалий час. А в разі виявлення в діях продавця ознак кримінального правопорушення, споживачам слід звертатися до правоохоронних органів.

Щоб не сталося з вами такого, переходьте на перевірені маркетплейси.

Подбайте про безпеку свого профілю на порталах:

 • авторизуйтеся через OAuth-авторизацію. Цей спосіб дозволяє входити в обліковий запис через профілі соціальних мереж;
 • нікому не передавайте логіни і паролі. Їх може знати тільки власник облікового запису;
 • не відправляйте дані облікового запису у відповідь на будь-які листи чи повідомлення.

Ми ж рекомендуємо обирати наші маркетплейси:

1) autoline.ua – маркетплейс з продажу комерційного транспорту, вантажівок та запчастин;

2) agriline.ua – маркетплейс з продажу сільськогосподарської техніки, обладнання, запчастин та агропродукції;

3) machineryline.ua – маркетплейс з продажу будівельної техніки, промислового обладнання, складської техніки і запчастин.

А все тому, що маємо команду, яка постійно перевіряє компанії, реагує на всі ваші заявки та уважно ставиться до деталей.

Бажаємо вам вдалих продажів та покупок!

Залишити коментар