Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Сміттєвози для невеликих підприємств: як обрати

Щорічно в Україні, за даними Мінрегіонбуду, вивозять близько 10 млн тонн сміття, з них 600 тисяч йде на вторинну переробку чи спалюється, решта захоронюється на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні понад 6 тисяч. Вони займають 9 тисяч гектарів.

 Усе сміття перевозиться машинами до пункту призначення. Саме тому сміттєвози є незамінною технікою для забезпечення чистоти і порядку населених пунктів, нормального функціонування відповідних служб. На ринку комунальної техніки їх значна кількість і поділяються вони за різними характеристиками. 

На ефективність сміттєвоза впливають такі основні параметри: 

 • маса відходів;
 • об’єм відходів;
 • маса транспортного засобу;
 • габаритні розміри транспортного засобу; 
 • об’єм кузова.
Для різного об’єму, видів сміття (побутового, будівельного, великогабаритного) застосовують різні види спецтехніки. Місткий кузов сміттєприбиральної машини може перевозити від 20 до 50 м3. 
Сміттєвоз із заднім завантаженням актуальний для збирання та вивезення відходів з житлових кварталів

Сміттєвози за типом завантаження

Спосіб завантаження сміттєвозів – це один із найважливіших критеріїв вибору для тих, хто планує придбати таку комунальну машину. Так, розглянемо основні види сміттєвозів та розглянемо їх особливості використання.

 • Машини із заднім завантаженням – поєднують високу функціональність, універсальність, підходять до роботи як із ТПВ, так і з комерційними, виробничими відходами. Вони можуть працювати з більшою частиною контейнерів, як євро контейнерами, так і з моделями застарілого зразка, які досі використовуються в Україні. Такий вид сміттєвозів актуальний для збирання та вивезення відходів з житлових кварталів. Така техніка може ефективно працювати в умовах вузького простору. Вирізняється високим коефіцієнтом ущільнення сміття (близько 6), що дозволяє перевозити більший обсяг вантажу за один раз. 
 • Машини з бічним завантаженням – це другий за популярністю різновид техніки для роботи з твердими побутовими відходами. Вони призначені для роботи зі стандартними євроконтейнерами, місткістю 0,75-1,1 м3. Недоліком таких машин є те, що для зсипання сміття в бункер контейнер доведеться підіймати на висоту більше 3 метрів, таким чином частина легкого сміття під дією вітру може розлітатися.
 • Машини з фронтальним завантаженням рідко зустрічаються в нашій країні. Найбільш популярні вони в США, їх застосовують для обслуговування величезних контейнерів в торгових зонах, супермаркетах та ін.
 • Машини з портальним завантаженням  призначені для робіт з твердими будівельними та промисловими відходами, металобрухтом, сміттям із сільськогосподарської, харчової, деревообробної галузі. Така техніка працює зі знімними контейнерами, які опускаються та підіймаються назад на платформу за допомогою потужного гідроциліндра та додаткових пристроїв. Сміттєвози цього типу зручні, мають підвищену маневровість, мінімізують розкидання відходів під час виконання робіт, прості в експлуатації та обслуговуванні.Але пресування сміття тут не передбачено. Ціна нового сміттєвозу з портальним завантаженням буде нижчою, ніж інших варіантів через більшу простоту конструктивного рішення.

Як бачимо, кожен різновид машин має свої особливості, які відбиваються на експлуатаційних можливостях, зручності та швидкості використання, підсумкової вартості. Вибір за вами!

Рішення купити новий чи вживаний сміттєвоз на  Machinerylineрозумне та обґрунтоване. А все тому, що ми маємо низку переваг:

 • широкий вибір нових та вживаних сміттєвозів;
 • гайд з перевірки продавця на чесність;
 • спілкування з продавцем напряму без посередників.

Переходьте на Machineryline та обирайте оптимальне рішення саме для вас!

Залишити коментар