Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Три речі, що зроблять менеджера автопарка ультраефективним

Прибутковість та позиція на ринку організації напряму залежать від ефективності її автопарку. На превеликий жаль, в Україні часто використовують застарілі методи керування автомобільними перевезеннями.

Наприклад, паперові документи та застарілі електронні таблиці — неефективні інструменти, що призводять до втрати годин та днів для структуризації та організації записів. Проте провідні українські компанії вже мають європейський досвід та готові поділитися ефективними стратегіями управління автопарком.

Як підвищити ефективність автопарку. Прості кроки

Взяті за основу алгоритми та стратегії управління, звичайно, залежать від специфіки конкретного автопарку. Проте існують декілька речей, які будуть корисними для менеджера автопарку будь-якої спрямованості та з будь-якою кількістю вантажівок, як для величезної торговельної мережі, так і для районного молокозаводу.

Підвищити ефективність автопарку

1. Мультизадачність та ПЗ

Як менеджер автопарку, працівник повинен знаходитись у центрі всіх виробничих подій, від продуктивності водія, до технічного обслуговування та ремонту кожного автомобіля. У практичній площині багатозадачність може знизити продуктивність менеджера аж на 40%, згідно з думкою деяких фахівців.

Але ефективний менеджер завжди ставить собі цілком досяжні та реальні задачі, аби не перевищити очікувань ані своїх, ані співпрацівників. Для цього потрібно чітко окреслювати доступні ресурси та використовувати їх на повну.

Наприклад, запровадивши автоматичну систему управління автопарком, менеджер доручає величезну частину важкої рутинної роботи програмному забезпеченню. Отже, має додатковий час та сили сконцентруватись на поточних задачах та розв’язати ще одну проблему — бути завжди на зв’язку з водіями та співробітниками автопарку.

2. Мобільні додатки для зв’язку менеджера з перевезень

Залишатися на зв’язку з колегами та партнерами — дуже важлива задача. Спосіб ефективного спілкування забезпечить синхронізацію кожної ланки та суттєво підвищить ефективність роботи автопарка. 

Маючи ефективні додатки у кожного з учасників виробничого процесу — водіїв, механіків, логістичних працівників, керівництва компанією, можна у будь-який момент виконувати перевірки та повідомляти про наявність проблем з будь-якої точки світу.

Мало того, уся інформація щодо автомобілів будуть легко доступні. А це такі надважливі дані як:

  • місце знаходження вантажівки;
  • маршрут;
  • технічний стан автомобіля;
  • час, проведений водієм за кермом, та час відпочинку;
  • забезпечення підготовки до завантаження або розвантаження;
  • готовність до будь-якого аудиту у будь-який час.

Мобільний додаток для керування автопарком дає змогу повідомляти про потреби та завжди бути в курсі поточних справ.

Як керувати автопарком в Україні

3. Бути завжди проінформованим

Українське та європейське законодавство щодо автомобільних перевезень постійно змінюється та доповнюється щомісяця. Ці зміни безперечно впливатимуть на роботу будь-якого автопарку, чи то пасажирського, чи то вантажного. Не враховувати законодавчі зміни просто неможливо, а ще краще — бути готовим до них заздалегідь.

Останні галузеві досягнення, технічні новинки, новини щодо програмного забезпечення та його оновлення, нові можливості для ефективної взаємодії між членами команди підприємства — все це допомагає адаптуватись до сучасних реалій та зробити автопарк максимально ефективним та успішним.

Блог компанії Autoline якраз і ставить перед собою задачі інформувати менеджерів автопарків, керівництво та водіїв про важливі нововведення та ефективні інструменти, що покращують обслуговування автомобілів, логістику, комунікацію та модифікують управлінські алгоритми. Тож залишайтесь на зв’язку та будьте у курсі останніх подій.

Залишити коментар