Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Volvo – все про виробника

Сьогодні під всесвітньо відомим брендом Volvo виробляються легкові та вантажні автомобілі, автобуси та будівельна техніка, а також морські та промислові двигуни. Ця продукція вирізняється високою якістю, надійністю та має високий авторитет у всьому світі.

Історія бренду Volvo

Історія автомобілів марки Volvo починається у 1924 році, коли два енергійні молоді інженери – Ассар Габріельсон і Густаф Ларсон вирішили створити автомобіль, придатний для експлуатації в дорожніх і кліматичних умовах Швеції. Перший був співробітником відомого концерну SKF, що випускав підшипники. Він зміг досягти фінансової підтримки цієї компанії і вона виділила на проект 200 тис. крон. Другий – Ларсен – очолив групу молодих фахівців, які взялися за розробку конструкції. 

Автомобілю вирішили дати назву Volvo – від латинського дієслова «котитися, обертатися». Потрібно сказати, що це найменування ще в 1915 році вперше використала саме компанія SKF. Вона дала його новому сімейству своєї продукції, але в 1919 від назви Volvo відмовилися і пізніше воно відродилося вже як автомобільна марка. 

Прототип першого автомобіля Volvo розробив дизайнер Хелмер МассОлле в 1926 році. Цікаво, що для цього він скористався передовими американськими методами проектування. Перша машина Volvo – легкова модель OV4 була остаточно зібрана 14 квітня 1927 року. А з 20 лютого наступного року побачила світ і 1,5-тонна вантажівка LV40. За кілька місяців з’явився і автобус LV45.

Перший завод зі складання автомобілів Volvo знаходився на острові Гізінген. Спочатку він був власністю компанії SKF, а 1930 року його власником стала фірма Volvo. Тоді ж вона придбала завод у Шевде (Pentawarken), де почала виробляти двигуни. 

У 1954 році почав працювати новий завод зі складання вантажівок у Гетеборзі, який став головним підприємством компанії. А в 1959 – 1964 роках з’явився складальний завод у м. Торсланда. Крім того, у 60-х – на початку 70-х років запрацювали нові складальні заводи в Канаді, Бельгії, Малайзії та Австралії. 

Легкові автомобілі Volvo

Виробництвом легкових автомобілів марки Volvo сьогодні займається державна дочірня компанія Volvo Personvagnar AB. 2023 року вона випустила 709 тис. машин. При цьому дохід її склав 399,343 млрд. крон, а чистий прибуток – 14,066 млрд. крон.

У Швеції виготовленням легкових автомобілів серій «60» та «90» займається завод у місті Торсланда, заснований у 1964 році. Компоненти кузова виготовляє підприємство у місті Улофстрем, двигуни – у Євле, компоненти моторів та гальмівні диски – у Флобі.

У Бельгії завод у місті Гент, що почав працювати у 1965 році, випускає моделі серій «40» та «60». А в Китаї легкові автомобілі Volvo виробляють цілих чотири заводи. По одному підприємству є в Індії та США. 

У чому були перші

Компанія Volvo відома своєю роботою над підвищенням безпеки автомобіля. У 1957 році саме вона вперше у світі застосувала на легкових моделях триточкові ремені безпеки, які розробив її співробітник інженер Нільс Болін. У 1972 році Volvo випускає перше у світі крісло безпеки для перевезення дітей у автомобілях. Його розробник – професор Бартіль Олдман – спеціально розгорнув його проти напрямку руху, щоб зменшити навантаження на дитину в момент зіткнення. У 1986 році на легкових автомобілях Volvo вперше в автобудуванні встановили додатковий стоп-сигнал, розташований на рівні очей водія, що їде позаду. Це зробило гальмування ще помітнішим. А 1994 року Volvo став піонером у застосуванні бічних надувних подушок безпеки. 

Вантажівки Volvo

Випуском вантажних автомобілів сьогодні займається шведська багатонаціональна виробнича корпорація – Aktienbolaget Volvo (AB Volvo). У 2023 році її дохід становив 552,764 млрд крон, а чистий прибуток – 49,932 млрд крон. У виробничій програмі компанії провідне місце займають вантажні автомобілі та пов’язані з ними послуги. На цей сегмент ринку припадає 62% її виручки.

У Швеції виготовленням вантажівок займаються заводи у місті Гетеборг, де, до речі, знаходиться і штаб-квартира компанії, а також у місті Умер. Двигуни до них виробляє підприємство у місті Євле. Вантажівки випускає також завод у Бельгії, розташований у місті Гент. У Польщі такі машини виробляють два заводи – у Лясковіце (завод Jelcz) та у Вроцлаві.

За межами Європи працює ціла низка підприємств по всьому світу: у Бразилії та Південній Африці, в Індії та Таїланді, в Австралії, Марокко, Тунісі та Ірані. У Китаї вантажівки Volvo випускає завод у місті Ухань. У США компанія Volvo придбала свого часу бренди White, Autocar та Sterling, а з 1986 року почала продавати американські вантажівки під власним брендом. Цікаво, що ще 1980 року вона випустила серію вантажівок Volvo VN, розроблену власними силами спеціально для Північної Америки. Цей капотний автомобіль вирізнявся покращеними аеродинамічними якостями. 

У 2000 році AB Volvo шляхом злиття придбала найбільшого французького виробника вантажівок – Renault V.I., що зробило її власником американської компанії Mack Trucks. 

Volvo та екологія

Фахівці Volvo постійно працюють над вантажівками, в яких використовуються різні альтернативні види палива: біодизель, скраплений та стиснений газ, HVO (гідроочищена рослинна олія) та ін. У червні 2022 року компанія оголосила, що в другій половині десятиліття розпочне випуск автомобілів, оснащених водневими паливними елементами. Запас ходу у них буде вражаючим – близько 600 миль. 

У Європі серійне виробництво електровантажівок Volvo розпочалося ще в 2019 році, на французькому заводі в Бленвіллі. 2022 року до цього підключили ще один завод – у шведському місті Туве. А минулого року на бельгійському підприємстві у місті Гент стартував випуск електричних вантажівок важкого класу. Що стосується США, то на початку 2021 року завод Volvo у Дубліні розпочав виробництво електричних вантажівок VNL Electric з живленням від акумуляторів. 

Компанія Volvo планує, що до 2030 року 50% всіх вантажівок, що випускаються, будуть виключно на електротязі. 

Автобуси та спецтехніка Volvo

Що стосується автобусів, компанія Volvo протягом кількох років мала обмежені можливості для їхнього виробництва. Проте наприкінці 80-х років було вирішено збільшити цю частку ринку. Вона придбала кілька підприємств – Saffle у себе у Швеції, Aabenraa у Данії, Drogmuller у ФРН та Сarrus у Фінляндії. Однак цього було мало, і наприкінці 90-х Volvo вирішила серйозно зайнятися виробництвом автобусів у Польщі. Спочатку було організовано СП із місцевим виробником Jelcz, проте воно проіснувало недовго. І у Вроцлаві фірма відкрила свій центр із випуску автобусів. В даний час, у зв’язку з реорганізацією виробництва, було ухвалено рішення згорнути кузовне виробництво у Польщі.

Під брендом Volvo Construction випускається різноманітна будівельна техніка. При цьому на її частку припадає 25% прибутку від всієї продукції концерну. Її випускають заводи у Швеції та Польщі, Південній Кореї, Індії та Китаї, а також у США, Канаді та Бразилії.

Це самоскиди з жорсткою рамою або зчленованою конструкцією, колісні навантажувачі – як компактні, так і великі, а також екскаватори, трубоукладачі, ущільнювачі ґрунту, обладнання для зносу тощо.

Таким чином, клієнти по всьому світу мають можливість вибрати з широкого діапазону техніки під брендом Volvo найкращі зразки для задоволення своїх виробничих та особистих потреб у транспорті. У свою чергу, нагадаємо, що на порталі Autoline ви можете знайти будь-які моделі та модифікації комерційної автотехніки Volvo на будь-який бюджет, а також запчастин до неї. Скористайтеся пошуком та зручними фільтрами.

Залишити коментар