Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Як обрати сільськогосподарську техніку: гайд для початківця

Якість та кількість врожаю залежить від правильно побудованої бізнес-моделі фермерського господарства. Однією з її структурних елементів є вибір техніки.

Сучасний ринок сільськогосподарської техніки може задовольнити навіть найвибагливішого фермера. Проте як молодому фахівцю не розгубитися і купити те, що дійсно потрібно для нього? 

Техніку для фермерських господарств умовно можна поділити на:

 • землеоброблювальну (плуги, борони)
 • посівну (сівалки)
 • збиральну (комбайни);
 • кормозаготівельну (косарки, преспідбирачі)
 • всесезонну (трактори, розкидачі добрив, обприскувачі).

На що звертати увагу при виборі техніки: чек-лист

 1. Призначення та потреби. Тут звернути увагу на вид діяльності господарства та його земельний банк господарства. Якщо сільськогосподарська площа невелика, то і трактор на 300 «коней» вам аж ніяк не потрібен.
 2. Власний бюджет. Тут потрібно враховувати свої можливості, співпрацю по лізингу чи обирати вигідні кредитні програми фінансування техніки.
 3. Агрокліматичні умови (на тип клімату, стан ґрунту, вологість) й технологію господарювання. Так, часто фермери з Центру та Півночі України обирають класичну технологію і шукають плуги. Південні та східні регіони прагнуть максимально зберегти вологу в грунті і обирають no-till, strip-till, mini-till. Аграрії, поля яких знаходяться на горбистій місцевості з великою кількістю електропередач, обирають малогабаритну техніку тощо.
 4. Комплексний підхід до потужності машин та обладнання. Купуйте трактор та обладнання до нього співвідносно до того, що з чим працюватиме в полі Адже, наприклад, не всі трактори можуть працювати з посівним комплексом чи важкими боронами.
 5. Точне землеробство, а отже – оптимізація процесів. Так, інноваційне обладнання дає змогу заощаджувати на ресурсах (насінні, добриві, пальному).
 6. Репутація виробника. Варто придивитися до всіх марок і брендів на ринку, відвідували виставки техніки, Дні полів, де вона показана в роботі, а потім обрати виробника, який найбільше подобається. Також можна протестувати техніку від дилерів та виробників на власному господарстві і таким чином оцінити його переваги та недоліки саме для вас. 
 7. Післяпродажне обслуговування та наявність запчастин. Тут важливою є доступність запчастин, оперативна робота сервісної служби та її можливість максимально оперативно вирішити проблему (виїхати в поле, на господарство з потрібним набором комплектуючих для ремонту).

Обрати вживану або нову техніку українських та світових виробників завжди можна на спеціалізованому інтернет-порталі Agriline.ua

Про те, як безпечно купити техніку онлайн читайте в статті Шахрайство: що потрібно знати перед покупкою та продажем транспортного засобу

Збирання пшениці сучасним комбайном

Що має бути в середньостатистичного аграрія?

Для старту фермеру з невеликим земельним банком потрібно декілька тракторів середньої потужності та набір агрегатів для обробітку грунту, сівби та захисту посівів. Таким чином це культиватор для обробки поля після збору врожаю, сівалка для технічних та зернових культур, обприскувач (причіпний або навісний). А от комбайн для збору врожаю доцільно взяти в оренду. 

Нова чи вживана техніка?

Провідні українські фермери по-різному підходять до формування та оновлення парку сільськогосподарської техніки. Багато хто використовує ту, яка працювала ще в радянських колгоспах.

При виборі такої техніки отримуйте максимум інформації від продавця про її технічний стан та можливості. 

Обираючи нову техніку, фермеру варто проаналізувати свої можливості та потреби. Якщо ваш бюджет обмежений, а поле невелике, то краще зупинити свій вибір на тракторах малої або середньої потужності.

Якщо ж ви вирішили купити нову техніку, відкриваються інші питання: від потреб до бюджету, який ви можете вкласти. Адже техніка дуже дорого коштує. Однозначно краще купувати нові агрегати, адже тоді ви можете бути впевнені у справності машини та ще й матимете гарантію від виробника.

Часто фермери-початківці обирають техніку в оренду. Це бюджетний варіант, який має свої переваги та недоліки.

У статті Купувати чи орендувати сільськогосподарську техніку ми детально розбирали переваги обох варіантів техніки.

Залишити коментар