Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Як виконується перереєстрація авто в Дії

Грудень 2022 року був багатим на зміни в законодавстві, що торкнулись безпосередньо водіїв. Окрема їх частина була присвячена правилам, за якими здійснюється купівля та продаж різних транспортних засобів. Вони набули чинності в середині січня 2023 року  та започаткували можливість здійснення перереєстрації авто в додатку «Дія». 

Як змінилась процедура та які умови діють для водіїв? 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 10.09.2022 року № 1019  для переоформлення автомобіля не обов’язково відвідувати СЦ МВС. Відтепер водії мають  право вибору: проходити процедуру в режимі онлайн або обирати традиційне оформлення в Сервісному центрі. Перший варіант передбачає перереєстрацію авто в мобільному додатку «Дія» або ж через особистий кабінет водія. 

ВАЖЛИВО!
Можливість скористатись онлайн-інструментами передбачена тільки для фізичних осіб. Наразі продавці або покупці, які є юридичними особами, можуть оформити купівлю/продаж транспорту тільки стандартним способом. Крім цього, перереєстрація авто в «Дії» недоступна для транспортних засобів, за продаж яких необхідно платити податки.  

В наданні послуги в режимі онлайн також відмовляють у разі виявлення: 

  • розбіжностей або недостовірної інформації. Ідеться про саму перевірку інформації, яка вноситься користувачем в електронну форму. У цій ситуацій кошти, що були витрачені на оплату послуги, не підлягають поверненню.
  • обтяжень/обмежень або перебування в розшуку. Кожне авто проходить детальну перевірку. Якщо в процесі роботи з базами даних та реєстрами виявляється одна зі вказаних обставин, то послуга не надається. Такі ж наслідки будуть, якщо власник авто в розшуку.

Крім цього, відмова в перереєстрації очікує тих, про чиє місце проживання немає інформації в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Інструкція перереєстрації в «Дії»

Перереєстрація в «Дії»: покрокова інструкція

УВАГА!

Нова процедура, що проводиться в режимі онлайн, передбачає обов’язкове завантаження електронного висновку, що видається за результатами дослідження машини. Тому перед  перереєстрацією в «Дії» потрібно спочатку пройти огляд. Ця процедура передбачає фізичну присутність авто в місцях, де здійснюється огляд. Тобто до початку проходження онлайн-процедури, потрібно все ж відвідати спеціалізовану установу.  

Наразі таке дослідження обов’язкове, тому відмовитись не вийде. Його головна мета – перевірка документів. Експерти визначають, чи справжніми є реєстраційні документи та ідентифікаційні номерні знаки транспорту. За таких умов дуже легко виявити підробки та зміни номерних знаків. Висновок, отриманий за результатами процедури, діє не більше 10 днів. 

Сама процедура передбачає 5 кроків (див. схему).

Після цього, власник машини повинен відвідати Сервісний Центр МВС та передати працівникам старе свідоцтво про реєстрацію та старі номери транспорту. Взамін йому видаються нові документи. 

Чи можна перереєструвати в «Дії» вантажівки? 

На офіційному сайті Головного Сервісного центру МВС вказано, що послуга поширюється на всі категорії колісних транспортних засобів. Вантажівки входять в цей перелік, тому щодо них може здійснюватися перереєстрація в «Дії». 

Знаючи всі тонкощі вибору авто та особливості перереєстрації, можна не хвилюватись за виникнення труднощів. Саме тому радимо звернутися до статті «Безпечне придбання техніки: порядок реєстрації та необхідні документи».

Залишити коментар