Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Вибір шкільного автобуса: виклики 2022 року

Український ринок автобусів, як і багато інших сфер, зазнав змін у 2022 році. Ситуація стабілізувалася в серпні, адже поступово почалося відновлення напрямку. Поштовхом для зростання ринку стали запити від перевізників та збільшення закупівлі шкільних автобусів територіальними громадами. Така тенденція найбільше простежується у Львівській, Київській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

УВАГА!

Станом на квітень 2022 року, за словами міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, потреба освітньої галузі в шкільних автобусах становить більше 3000 одиниць.

Ринок автобусів у 2022 році

За даними Укравтопрому, з січня по вересень 2022 року в Україну імпортовано 1021 автобус (порівняно з попереднім роком це на 16% менше). Основна частка серед них – вживані автобуси з Європи – 86%. 

Розглянемо ТОП-5 країни-імпортери автобусів на діаграмі.

Імпортери автобусів за січень-вересень 2022 року

За даними Auto24tv, за півроку найчастіше привозили з-за кордону. 

Так серед вживаних актуальними були такі автобуси:

 1. Mercedes-Benz – 31,6%;
 2. Van Hool – 15,1%;
 3. Bova (VDL) – 8,3%
 4. MAN – 7,1%; 
 5. Volvo – 6,1%.

Серед брендів нових автобусів популярністю користуються Hyundai та Ford.

За даними Auto24tv, близько 2 000 автобусів придбано на внутрішньому ринку України. 

Серед найпопулярніших автобусів:

 1. Mercedes-Benz – 39,6%;
 2. БАЗ – 10,7%
 3. Volkswagen – 7,7%
 4. Богдан – 7,4%;
 5. “Рута” – 5,5%

У жовтні та листопаді ситуація змінилася. У жовтні лідером ринку став український Еталон з часткою 70%.

На другому місті –  черкаський Атаман.

Первинні реєстрації нових автобусів в Україні в листопаді зросли на 11,7% порівняно з жовтнем.

Так, рейтинг останнього осіннього місяця розглянемо на діаграмі.

Ринок автобусів станом на листопад 2022 року

Що варто враховувати при виборі шкільного автобуса

Закупівлями шкільних автобусів займаються здебільшого (у 90% випадків) територіальні громади (місцева влада). Найважливішим критерієм є відповідність його державному стандарту – ДСТУ 7013:2009 «Автобуси спеціалізовані для перевезення школярів. Технічні вимоги», що затверджений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 27 квітня 2009 року №168. 

Проте досить часто замовники висувають й інші вимоги. Такий підхід не випадковий, адже від комплектації та стану автобусу напряму залежить безпека дітей при перевезеннях. Щоб обрати надійну модель, яка підходить для шкільних поїздок, потрібно враховувати критерії, встановлені на законодавчому рівні. Серед них:

 1. Вік транспортного засобу. Для шкільних перевезень допускаються автобуси, що були випущені не пізніше 10 років тому.
 2. Місткість. Це стосується кількості пасажирів. Якщо їх небагато, то немає потреби купувати шкільний автобус високого класу.
 3. Облаштування. В задній частині автобуса має бути багажний відсік, у якому може зберігатися багаж, а за потреби – інвалідний візок. Для фіксування пасажирів мають використовуватися доточкові ремені безпеки, а всі місця мають бути розташовані за рухом автобуса.

УВАГА!

Додатково потрібно звертати увагу на моторесурс (він має бути не меншим ніж 500 тисяч кілометрів) та вид пального.

Перелік не є вичерпним, тому варто перед покупкою уважно ознайомитись з діючими стандартами.

Де купити шкільний автобус?

Враховуючи особливості цього виду транспорту, у процесі вибору потрібно бути особливо уважним, а для покупки обирати лише перевірені місця. На маркетплейсі Autoline – чимала кількість шкільних автобусів, які закриють ваші потреби!

Додатковою перевагою є можливість покупки міжнародного рівня. Це означає, що на сайті представлені пропозиції не тільки від місцевих продавців автобусів, а ще й оголошення користувачів інших країн. В таких умовах легше обрати потрібну техніку, оскільки є широкий вибір та різні цінові категорії.

Про те, як безпечно купувати техніку, читайте в статті – Шахрайство: що потрібно знати перед покупкою та продажем транспортного засобу.

Залишити коментар